Szkiełko szafirowe czy mineralne w Twoim zegarku? Co jest lepsze?

Zegarek już od dawna uchodzi za jeden z klasycznych dodatków w dobrym guście, który nie tylko nienagannie się prezentuje i podkreśla charakter każdej stylizacji, ale także pozwala cieszyć się bardzo dobrą organizacją i zawsze orientować, która jest aktualnie godzina. Sięgają po niego przedstawiciele każdej płci, gdyż obecnie wybór jest tak imponujący, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie model, który spełni jego oczekiwania i wpisze się w jego preferencje estetyczne. Pytanie tylko – jakie szkiełko wybrać? Szkiełko szafirowe czy mineralne?

Dlaczego rodzaj szkiełka jest tak istotny?

Dokonując wyboru zegarka warto zapoznać się ze wszystkimi kwestiami technicznymi i parametrami. Bardzo często kupujący zastanawiają się, czy lepiej będzie sięgnąć po produkt ze szkiełkiem szafirowym, czy mineralnym? Oto zbiór cennych informacji, które pomogą Ci w podjęciu najlepszej decyzji.

Pamiętaj, że szkiełko to jeden z najważniejszych elementów zegarka. Dlaczego? To bardzo proste. Właśnie do niego należy ochrona tarczy i wskazówek przed dostaniem się do nich wody i innych cieczy, zabrudzeń oraz kurzu, które mogłyby spowodować utratę walorów wizualnych, a także sprawić, że mechanizm przestanie poprawnie funkcjonować.

Szkiełko tworzy barierę i przyjmuje na siebie siłę uderzeń oraz tarcia. Co za tym idzie, powinno być wytrzymałe i dobrze znosić proces intensywnej eksploatacji. Zależy Ci na rozwiązaniach określanych przez niektórych jako niezawodne? Zainwestuj więc w to szafirowe.

Imponująca wytrzymałość i doskonały wygląd

Szkiełka szafirowe są uznawane za najbardziej wytrzymałe w branży. Do określenia twardości oraz odporności na powstawanie zarysowań tego i podobnych tworzyw stosuje się składającą się z dziesięciu poziomów skalę Mohsa.

Załóżmy, że mamy szkiełko, które ma 7 punktów na 10. Jest to również jednoznaczne, z tym że powierzchnia z niego wykonana może zostać uszkodzona wyłącznie przez diament. A to trudne do zrobienia dla większości użytkowników, prawda? Warto podkreślić, że większość luksusowych zegarków z wyższej półki posiada właśnie szkiełko szafirowe. Sięgają po nie najbardziej renomowani producenci, co mówi samo za siebie. Znajduje to odzwierciedlenie w cenie.

Decydując się na szafir musisz mieć świadomość tego, że oznacza to większy wydatek. Miej również na uwadze to, że taka powłoka nie jest niezniszczalna. Niestety, ten materiał bywa podatny na uderzenia i może się okazać, że jedno z nich zaowocuje pęknięciami. Może więc postawić na szkiełko mineralne, które znajdziesz w przeważającej liczbie zegarków na rynku? Ono także ma swoje zalety i jest ich całkiem sporo! Przede wszystkim zapewnia dużą przejrzystość, więc odczytanie godziny nie sprawi Ci najmniejszego kłopotu. Będzie też wspaniale wyglądało.

Odczyt skali Mohsa jest nieco gorszy niż w przypadku szkiełka szafirowego, ale wciąż znajduje się w jej połowie. Co istotne, tworzywo mineralne jest odporne na stłuczenia, więc będzie idealną opcją, jeżeli często zdarzają Ci się takie małe, niemiłe wypadki. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że koszt jego produkcji jest niższy niż szafirowego odpowiednika. Wady? Skłonność do zarysowań. Możesz jednak poradzić sobie z tym problemem poprzez regularne, odpowiednio przeprowadzane polerowanie.  

Wybrać model dopasowany do swoich potrzeb

Teraz, gdy wiesz już czym cechują się te dwa rodzaje szkiełek i co je różni, zastanów się czego tak naprawdę oczekujesz i co jest dla Ciebie kwestią priorytetową. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, warto zainwestować w produkt z szafirową powłoką. Nie jest to jednak konieczność i urządzenie z tą mineralną z dużym prawdopodobieństwem będzie służyło Ci równie dobrze.

Zegarek powinien być dostosowany do Twojego stylu życia oraz upodobań, dlatego przed sfinalizowaniem transakcji zapoznaj się w wieloma modelami i dopiero wtedy wybierz ten konkretny.

I like it! (0)
You have to be logged in to like this post. Log in

Comments

No comments

Nick visible to other users
We'll never share your email with anyone else.

See popular articles