Zegarki Zeppelin – Historia i ciekawostki

Poznaj początki marki Zeppelin

Zeppelin to renomowana dla koneserów. Aby w pełni zrozumieć historię marki musisz cofnąć się do początków jego macierzystej marki — POINTtec. W 1987 roku Wilhelm Birk założył niemiecką firmę, która miała na celu stworzyć niemieckie zegarki o unikalnym designie i doskonałym stosunku ceny do jakości. Prawdą jest, że to oni stoją za znanymi markami, takimi jak Junkers, Maximilian Munchen i oczywiście Zeppelin.

Zeppelin – wzornictwo i dbałość o detale

Wszystkie zegarki marki Zeppelin są „Made in Germany”, opracowywane i projektowane przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów. POINTtec korzysta z najwyższej klasy dostawców, którzy zaopatrują również producentów luksusowych zegarków w części i komponenty.

Główną zasadą założyciela i właściciela firmy POINTtec, Willi'ego Birk'a, jest oferowanie klientom zegarków wysokiej jakości w najniższej – jak na standardy zegarmistrzowskie – cenie. Być właśnie to tę markę powinieneś wziąć pod uwagę, jeśli zaczynasz przygodę z luksusowymi czasomierzami.

Zegarki Zeppelin. Luksus na każdą kieszeń?

W niższym segmencie cenowym firma POINTtec korzysta na ogół z mechanizmów kwarcowych renomowanych producentów, takich jak ETA czy Ronda. Średnie i wyższe segmenty cenowe uzupełniają wysokiej jakości modele mechaniczne zawierające mechanizmy takich producentów jak ETA, Sellita, Citizen/Miyota czy SII.

Oprócz znaku towarowego Zeppelin, POINTtec posiada również prawa do znaków towarowych własnych marek IRON ANNIE i Maximilian München. Wraz z Rosenthal, niekwestionowanym specjalistą od porcelany, POINTtec opracował serię eleganckich damskich zegarków z tarczami wykonanymi z prawdziwej porcelany Rosenthal. POINTtec jest jednym z największych producentów zegarków w Niemczech.

Co kryje się za nazwą „Zeppelin”? Nawiązanie do legendarnych sterowców Zeppelin

Wiele marek zegarków jest związanych z samolotami. Na przykład Bell & Ross i Breitling mają modele inspirowane myśliwcami. Ale wiele osób zapomina, że termin „samolot” nie ogranicza się do myśliwców i helikopterów. Inne modele, takie jak właśnie zegarki Zeppelin, czerpią inspirację ze sterowców. A jak zobaczysz później, ta inspiracja jest jedną z wielu rzeczy, które czynią tę markę wyjątkową.

Te niemieckie zegarki swoim wyglądem i nazwą nawiązują do legendarnych sterowców „Zeppelin” z XX w. Zeppelin to rodzaj sztywnego sterowca nazwany na cześć niemieckiego hrabiego Ferdinanda von Zeppelina, który był pionierem w rozwoju sztywnych sterowców na początku XX wieku. Co ciekawe, na tarczy dosłownie każdego zegarka Zeppelin pojawia się nawiązanie do statków powietrznych, a mianowicie wygrawerowany symbol sterowca. Jak mówi historia, podróżowanie przez Zeppeliny było szczytem elegancji i było zarezerwowane dla elity.

Poznaj ofertę marki Zeppelin

Zegarków Zeppelin nie można pomylić z innymi markami. Posiadają niepowtarzalny design i doskonałą niemiecką jakość. Firma powstała niedawno, ale wydała już kilkanaście kolekcji. Niemieckie zegarki na rękę Zeppelin to jedna z najlepszych alternatyw dla zegarków szwajcarskich. Nie ustępują im pod względem dokładności czy jakości wykonania. Mają też niepowtarzalny design. Ale przy tym zegarki niemieckiej marki są tańsze niż wiele szwajcarskich odpowiedników.

Z jednej strony tarcze są łatwe do odczytania i nie jest trudno obserwować godzinę. Z drugiej strony produkty wyglądają drogo, stylowo i oryginalnie. Być może w tym tkwi sekret popularności marki – jej wyjątkowość! Wszystkie linie modeli niemieckiej firmy nie są do siebie podobne, ale bardzo różnią się w szczegółach.

Najpopularniejsze cechy tych niemieckich zegarków to:

  •          okrągłe stalowe obudowy;
  •          mechanizmy mechaniczne i kwarcowe produkcji niemieckiej, a także: Ronda, ETA, Miyota.
  •          mineralne i wytrzymałe szklanki z tworzywa sztucznego;
  •          paski stalowe, skórzane i gumowe;
  •          wodoodporność 30-100 m.

Do najpopularniejszych kolekcji Zeppelin należą: 100 Years Zeppelin, Graf, Hindenburg, Rome, Flatline, Night Cruise, Nordstern oraz Transatlantic.

Zegarki Zeppelin to doskonały wybór, jeżeli poszukujesz wyjątkowych, ale niedrogich czasomierzy. To obiecująca młoda marka, która z pewnością przyciągnie wiele uwagi!

I like it! (0)
You have to be logged in to like this post. Log in

Comments

No comments

Nick visible to other users
We'll never share your email with anyone else.

See popular articles