Powłoka PVD w zegarkach – najważniejsza informacje

Wielu z osób zastanawia się nad doborem zegarka, który sprosta oczekiwaniom zarówno pod względem trwałości, szyku, jak i elegancji. Wymarzony czasomierz powinien być jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny oraz niezawodny. Gdy zdecydujesz się kupić zegarek męski lub damski, szybko zobaczysz, jak różne mogą mieć one funkcje i właściwości. Czy warto kupić zegarek na prezent z powłoką PVD? Jak wpływa ona na ogólną trwałość użytkowanego przedmiotu? Poznaj zalety zegarków wykończonych metodą PVD.

Metoda PVD jako sposób zdobienia zegarków

Metoda PVD umożliwia nanoszenie kolorów na elementy wykonane zarówno ze stali, jak i ceramiki oraz tytanu. Ten proces wiąże się z nakładaniem rozpylonych cząsteczek na materiał, który uprzednio umieszcza się w atmosferze ogrzewanej do temperatury około 400 stopni. Wysoka temperatura wraz z rozpylonymi cząsteczkami wywołuje efekt zespolenia się zewnętrznej warstwy stali z materiałem wyjściowym.

Rynek bazuje na dwóch metodach nakładania powłok na materiał – jest to technika klasyczna oraz jonowego nanoszenia próżniowego. Powłoka PVD jest obecnie uznawana za jedną z najtrwalszych i niezawodnych pokryć biżuteryjnych. Efekt wizualny takiej powłoki może zachować się nawet przez kilkanaście lat.

Gdzie i jak wykorzystuje się metodę PVD?

Spójrz na wyroby znanych producentów, takich jak Certina, Doxa, czy Tissot. Wytwórcy tych zegarków damskich i męskich posługują się podczas produkcji głównie metodą PVD. To świadczy o trwałości sprzedawanych towarów. Złocenie sposobem PVD jest jednak kosztownym wydatkiem, mimo wszystko wiele firm jest nadal oddanych temu rozwiązaniu, a jego stosowanie podnosi prestiż producentów.

Najbardziej popularnymi kolorami w metodzie PVD jest różowe oraz żółte złoto. Kupujących zachęca także ciemniejsza kolorystyka taka jak odcienie granatu, brązu, czy czerni. Szeroki wybór barw wzmaga zainteresowanie produktami zdobionymi metodą PVD. Zwróć uwagę na to, jak wyglądają procesy poprzedzające aplikację koloru na zegarek. Można przygotować powierzchnię, oczyszczając ją chemicznie bądź jonowo. Wdrożenie tych procesów jest bardzo potrzebne, gdyż czysty metal oznacza wysoką trwałość nakładanej warstwy. 

Plusy zalety PVD

Obecność powłoki PVD na powierzchni zegarków posiada wiele pozytywnych aspektów. Zalicza się do nich między innymi:

  •          przedłużoną żywotność powłoki zegarka,
  •          zwiększoną odporność na ścieranie,
  •          wysokie walory estetyczne,
  •          właściwości antyalergiczne oraz bakteriobójcze,
  •          dużą rozpiętość cenową zegarków z PVD,
  •          unikatową barwę powierzchni zegarka.

Zegarki pokryte powłoką PVD mają także minusy, jednak na szczęście nie ma ich jednak zbyt wiele. Decydując się na czasomierz z opisywaną powłoką, możesz nie być do końca zadowolony z ceny zegarka, jeśli wybierzesz produkt z górnej półki cenowej.

Czy warto kupić zegarek z powłoką PVD?

Mnogość atutów zegarków z powłoką PVD powoduje, że coraz częściej wybiera się modele, przy których produkcji dominuje ta metoda pozłacania. Jeśli chcesz zasięgnąć inspiracji zakupowych, weź pod uwagę zegarek damski Atlantic Elegance – pełen szyku i gracji doskonale prezentujący się na dłoni obdarowanej osoby.

Aspektem wyróżniającym powłokę PVD na zegarku jest wytrzymałość bez zarysowań z piękną teksturą i barwą. Jeśli więc pragniesz nabyć produkt wysokiej jakość dla mężczyzny, zwróć uwagę na klasyczny czasomierz o nazwie Atlantic Seacrest o wysokiej jakości wykonania i atrakcyjnej kwocie zakupu. Ten zegarek męski z pewnością usatysfakcjonuje każdego, kto go otrzyma.

Niepodważalnie dobre cechy zegarków z powłoką PVD sprawiają też, że są one wyjątkowe przyjazne w użytkowaniu. Równoległe metody pozłacania stali nie przynoszą tak dobrych efektów i z marnym skutkiem próbują się przebić na rynku jubilerskim, dlatego wybór zegarka z pozłacaniem metodą PVD jest dobrym rozwiązaniem.

Podoba mi się! (0)
Musisz być zalogowany aby polubić post. Zaloguj się

Komentarze

Brak Komentarzy

Nazwa widoczna dla innych użytkowników
We'll never share your email with anyone else.

Zobacz Popularne artykuły