Serwis zegarka automatycznego – dbaj o swoje cenne czasomierze

Zegarki automatyczne stanowią istotną część rynku i cieszą się szczególnym uznaniem. Cenimy je przede wszystkim za ich mechanizmy korzystające z energii kinetycznej generowanej ruchem ręki. To rozwiązanie jest synonimem wygody względem zegarków nakręcanych manualnie oraz prestiżu wobec zegarków kwarcowych.

Czym jest mechanizm automatyczny?

Mechanizmy automatyczne to starannie wykonane urządzenia, które składają się z setek, a nawet tysięcy wysokiej jakości drobnych części współpracujących  ze sobą. Zegarki wyposażone w ten rodzaj mechanizmu są doceniane przez pasjonatów i kolekcjonerów ze względu na swoje kunsztowne wzornictwo i estetykę. Mnóstwo marek zegarkowych stosuje ten rodzaj mechanizmu, by przyciągnąć klientów wyrafinowanymi detalami, wysoką trwałością i poczuciem posiadania czasomierza z duszą

Entuzjaści zwracają także uwagę na tradycję, inżynierię oraz sposób pracy, w którym wskazówka sekundowa płynie po tarczy, odmierzając tym samym czas. Wyjątkowość tych czasomierzy tkwi w połączeniu dziedzictwa z kunsztem i rzemiosłem, co istotnie wpływa na ich wartość kolekcjonerską.

Serwis zegarka automatycznego

O to, co cenne i piękne należy właściwe dbać. W przypadku dbania o zegarki automatyczne serwis odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu ich doskonałej kondycji. Regularne serwisowanie zapewni, że wyjątkowy mechanizm odmierzy jeszcze wiele wspaniałych chwil, ciesząc właściciela swoim kunsztem i stylem.

Co obejmuje serwis zegarka automatycznego?

Serwis urządzenia jest bardzo ważny, ponieważ obejmuje kluczowe dla działania mechanizmu obszary:

  • Wymianę smarów i olejów zapewniających bezpieczną pracę elementów;
  • Sprawdzenie szczelności koperty i ewentualną wymianę uszczelek;
  • Diagnostykę zużycia części i zapobiegnięcie usterkom u ich źródła;
  • Czyszczenie mechanizmu ze wszelkich osadów, które mogły powstać w trakcie jego pracy;
  • Analizę dokładności pomiaru czasu względem wytycznych producenta.

Ile kosztuje serwis zegarka automatycznego?

Koszt serwisu zegarka automatycznego zależy od wielu czynników. W tym marki czasomierza, wieku mechanizmu oraz jego stanu.

Dla nieuszkodzonych mechanizmów automatycznych popularnych producentów koszt serwisu zaczyna się już od 200 złotych. Jednak w przypadku większego zużycia lub droższych modeli, cena może sięgać nawet do kilku tysięcy. Wszystko zależy od skomplikowania i stanu mechanizmu zegarka oraz kosztu części zamiennych.

Dlaczego serwis jest istotny w przypadku zegarka automatycznego?

Serwis zegarka automatycznego to inwestycja w jego długowieczność. Jest ważnym elementem dbania o jakość i trwałość czasomierza. W żadnym wypadku nie powinno się lekceważyć jego roli. Regularnie przeprowadzany serwis niesie korzyści w postaci bezproblemowego użytkowania i zachowania wysokiej wartości zegarka.

Jak często należy serwisować zegarek automatyczny? 

Zaleca się regularny serwis zegarka automatycznego co około 3 do 5 lat. Takie odstępy wystarczą, by zapewnić trwałość, precyzję i pełną funkcjonalność urządzenia. Najlepszym wyborem jest trzymanie się interwałów sugerowanych przez producenta mechanizmu.

Skorzystaj z serwisu naszego sklepu lub poszerz kolekcję zegarków

Pamiętaj, że w naszym sklepie z zegarkami dostępny jest profesjonalny serwis zegarków dla klientów. W ramach tych usług prowadzimy opisane w tym artykule czynności serwisowe dotyczące zegarków - zarówno tych z mechanizmami automatycznymi, jak i kwarcowymi, manualnymi lub innymi, które sprzedajemy. 

A jeśli zastanawiasz się nad zakupem zegarka automatycznego, koniecznie odwiedź naszą sekcję wyprzedaży, w której znajdziesz starannie wyselekcjonowane czasomierze w naprawdę wyjątkowych cenach!

I like it! (0)
You have to be logged in to like this post. Log in

Comments

No comments

Nick visible to other users
We'll never share your email with anyone else.

See popular articles