Zegarek luksusowy – czyli jaki?

Czym jest luksus? Jeżeli spojrzymy na definicje tego słowa, dowiemy się, że są to warunki, zapewniające wygodne życie. Ale nie tylko. To przyjemności, na które można sobie rzadko pozwolić i drogie przedmioty, które ułatwiają nam życie lub je uprzyjemniają. I właśnie zegarki luksusowe, są takimi przedmiotami, które z jednej strony pełnią funkcję użytkową (wskazują m.in. czas), a także sprawiają, że ich noszenie daje nam dużą przyjemność. Wiadomo także, że zegarki luksusowe są bardzo drogie. Ale co jeszcze je wyróżnia? Zapraszamy do lektury!

Zegarek luksusowy – prestiż i inwestycja

Jak już zostało wspomniane, luksusowe zegarki pełnią funkcję nie tylko praktycznego narzędzia do mierzenia czasu, ale przekazują o ich właścicielu wiele ważnych informacji. Przede wszystkim są wyrazem osobistego stylu, gustu, upodobań. To także wyraz prestiżu, majętności. Ale co bardzo ważne, luksusowy zegarek może stać się także doskonałą inwestycją – z zegarkami z najwyższej półki jest bowiem jak z winem: im starsze, tym zyskują na wartości. Zegarki luksusowe często produkowane są w niewielkich ilościach lub w limitowanych edycjach. Mogą posiadać również unikalne funkcje, np. wieczny kalendarz czy też tourbillon. W zegarmistrzostwie wciąż próbuje się znaleźć najlepsze, zaskakujące  i  innowacyjne rozwiązania, które jeszcze bardziej usprawnią luksusowe zegarki.

Cechy zegarków luksusowych

Po pierwsze, precyzja wykonania. Luksusowe zegarki wykonywane są z dbałością o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół. Zajmują się tym wykwalifikowani zegarmistrzowie, którzy ręcznie składają zegarki. Zegarki te mają niezawodne mechanizmy, często bardzo skomplikowane, które gwarantują dokładne odmierzanie czasu. Zegarki luksusowe wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, a w klasie premium króluje m.in. złoto żółte, białe i różowe lub czerwone. Nie stroni się także od tytanu oraz platyny, a także stali nierdzewnej. W luksusowych zegarkach, zwłaszcza tych bardziej ozdobnych, mogą znaleźć się szafiry, diamenty, rubiny i szmaragdy. Zdarzają się także zegarki luksusowe, w których tarcza wykonana jest z masy perłowej, karbonu czy ceramiki. Bez względu na wykorzystany materiał pewne jest to, że precyzja wykonania jest bardzo wysoka.

Po drugie, wyjątkowy design.  Luksusowe zegarki charakteryzują się niebanalnym wyglądem. I chociaż oczywiście spotyka się luksusowe zegarki w stylu minimalistycznym, to jednak niebanalny design jest jednym z wyróżnikiem wysokiej klasy czasomierzy. Ten wyjątkowy styl zegarka i jego wykonanie mówią nie tylko o prestiżu, ale również o wysublimowanym guście jego posiadacza. Oprócz samego zegarka, a dokładniej wyglądu obudowy i tarczy, należy zwrócić uwagę także uwagę na pasek. Luksusowe paski bardzo często wykonywane są z naturalnej skóry cielęcej i mają skomplikowane wzory.

Po trzecie, skomplikowane mechanizmy i dodatkowe funkcje. Skomplikowanych mechanizmów nie widzimy, bo kryją się one wewnątrz zegarka, jednak w głównej mierze to właśnie one odpowiadają za luksus i za cenę. Dzięki nim, w luksusowych zegarkach znajduje się wiele dodatkowych funkcji.  O najwyższym zegarmistrzowskim kunszcie świadczą m.in. takie funkcje jak minutowa repetycja, tourbillon, wieczny kalendarz, fazy księżyca.

Zegarki luksusowe w WestWatches

W ofercie sklepu WestWatches można zakupić zegarki luksusowe w kilki kategoriach. Zegarki luksusowe współczesne, zegarki luksusowe złote czy też zegarki luksusowe w stylu vintage. Posiadamy także ciekawą ofertę zegarków luksusowych używanych. Każdy z nich jest dokładnie opisany, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Rynek luksusowych zegarków cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Bardzo często kupno zegarka stanowi świetny sposób na zdywersyfikowanie swojego portfela. Są to zegarki zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, a także zegarki różnych marek i w różnych stylach; od klasycznych po współczesne. Dzięki temu każdy, kto może pozwolić sobie na taką przyjemność, znajdzie idealny model dla siebie.

I like it! (0)
You have to be logged in to like this post. Log in

Comments

No comments

Nick visible to other users
We'll never share your email with anyone else.

See popular articles