Blog

Jak łączyć zegarki z codziennymi stylizacjami?

Mogłoby się wydawać, że zegarek „po prostu się nosi”. Oczywiście, nie ma w takim podejściu niczego złego, my jednak jesteśmy stanowczo zdania, że warto traktować go jako istotny dodatek do outfitu. Właśnie dlatego przyjrzymy się dzisiaj bliżej wskazówkom, które pozwolą Ci w efektowny sposób łączyć zegarki z codziennymi stylizacjami!

Klasyczne zegarki a smartwatche – różnice i podobieństwa

W dobie nowoczesnych urządzeń telekomunikacyjnych, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy wybieranie tradycyjnego zegarka ma jeszcze sens. Można w tym miejscu wdawać się w dywagacje o wyższości klasycznych rozwiązań nad elektronicznymi, jednak warto wcześniej bliżej przyjrzeć się samemu zagadnieniu. Czym zatem różnią się, a w czym są do siebie podobne klasyczne zegarki i urządzenia typu smartwatch?

Czy zakup zegarka męskiego może być dobrą lokatą kapitału? Czyli o rosnącej wartości markowych zegarków

Kupując czy też otrzymując w prezencie elegancki, markowy męski zegarek mało kto myśli o tym, że może on stanowić pewnego rodzaju lokatę kapitału.

Zegarek damski na prezent – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Chcesz sprawić bliskiej Ci kobiecie elegancki prezent? Damski zegarek może okazać się strzałem w dziesiątkę – to upominek funkcjonalny, estetyczny i z całą pewnością stanowiący piękne wyrażenie uczuć.

Czy nakręcanie zegarka automatycznego może uszkodzić mechanizm?

Zegarki automatyczne cenione są za swoją unikatowość oraz wygodę, którą zapewniają w porównaniu z zegarkami mechanicznymi wymagającymi ręcznego nakręcenia. By zapewnić działanie mechanizmu, wystarczy nosić zegarek na ręce, a jej ruch zapewni energię do pracy czasomierza. Działanie zegarków automatycznych opiera się na zastosowaniu wahnika, który porusza się razem z ruchem ręki i napędza mechanizm przekładni. Ten w rezultacie napina sprężynę, dostarczając energii na działanie całego mechanizmu zegarka. Sprężyna w miarę wzrostu napięcia magazynuje energię, która wyrażana jest w rezerwie chodu - czasie, przez który zegarek może działać bez dalszego nakręcania.

ETA - historia, zmiany i porównanie z innymi mechanizmami zegarków

ETA to jedna z najbardziej uznanych firm zajmujących się produkcją mechanizmów, w które zaopatruje liczne marki zegarkowe. Szwajcarski producent zajmuje wyjątkową pozycję w świecie zegarków. Jego dokonania i skala działalności na przestrzeni ostatnich dekad sprawiają, że pozostaje jednym z najważniejszych przedsiębiorstw w historii szwajcarskiego zegarmistrzostwa.

Serwis zegarka automatycznego – dbaj o swoje cenne czasomierze

Zegarki automatyczne stanowią istotną część rynku i cieszą się szczególnym uznaniem. Cenimy je przede wszystkim za ich mechanizmy korzystające z energii kinetycznej generowanej ruchem ręki. To rozwiązanie jest synonimem wygody względem zegarków nakręcanych manualnie oraz prestiżu wobec zegarków kwarcowych.

Jaki zegarek do garnituru wybrać?

Jaki zegarek do garnituru wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn. Zegarek to nie tylko przedmiot użytkowy, ale również element stylizacji, który może dodać elegancji i prestiżu. Dlatego wybór odpowiedniego modelu czasomierza do stroju jest bardzo ważny. Pokażemy Ci, jakie modele zegarków pasują do różnych typów garniturów, od granatowego klasycznego do wytwornego smokingu. Przedstawimy także modele z kategorii zegarków luksusowych, które połączą elegancję z nowoczesną technologią. Zobacz, poznaj i wybierz swój idealny zegarek już dziś!

Najważniejsze informacje o podświetlaniu tarcz zegarków

Zegarki z podświetlaną tarczą są już od bardzo dawna popularne na rynku, ponieważ wyglądają niezwykle okazale. Podświetlanie tarczy zegarka jest również funkcją przydatną, którą można wykorzystać nie tylko w nocy czy wieczorem, ale także w wielu trudnych do przewidzenia sytuacjach. Takie rozwiązanie można znaleźć w wielorakich typach zegarków, więc warto wiedzieć, czego spodziewać się po podświetlaniu tarcz.