Jak łączyć zegarki z codziennymi stylizacjami?

Mogłoby się wydawać, że zegarek „po prostu się nosi”. Oczywiście, nie ma w takim podejściu niczego złego, my jednak jesteśmy stanowczo zdania, że warto traktować go jako istotny dodatek do outfitu. Właśnie dlatego przyjrzymy się dzisiaj bliżej wskazówkom, które pozwolą Ci w efektowny sposób łączyć zegarki z codziennymi stylizacjami!


Damskie zegarki jako dodatek do oficjalnego i casualowego ubioru

Zegarek może sporo powiedzieć o kobiecie! I chociaż to od indywidualnych oczekiwań i preferencji uzależniony jest wybór konkretnego modelu czy też stylu zegarka, dobrze jest kierować się w tym wyborze pewnymi zasadami.

Drobne i niewysokie kobiety powinny sięgać po delikatniejsze modele zegarków, które nie będą wywoływać pewnego dysonansu. Masywne zegarki o bardziej męskim kroju, wyróżniające się, na przykład, dużą kopertą czy solidną bransoletą będą za to dobrze prezentować się w przypadku wysokich Pań.

W codziennych stylizacjach warto stawiać na wygodę. Klasyczny zegarek na skórzanym pasku będzie lekkim dodatkiem, który pozwoli Ci szybko sprawdzić godzinę przed spotkaniem w biurze czy też kontrolować czas przeznaczony na realizację zadania. Do bardziej wyjściowych outfitów warto z kolei wybierać zegarki damskie o biżuteryjnym wykończeniu, w tym na metalowej bransolecie. Tutaj na uwagę zasługują takie modele, jak bransoletki mesh, czyli o bardzo delikatnej strukturze, przypominającej misternie tkaną, metalową przeplatankę. Taki zegarek będzie świetnie zastępować biżuterię lub też ją uzupełni (uwaga, staraj się nie mieszać kolorów – złoty zegarek zestawiaj ze złotymi dodatkami, srebrny – ze srebrnymi).

A jaki zegarek na co dzień? Tutaj panuje już większa dowolność – nawet sportowe zegarki damskie mogą dobrze wyglądać w zestawieniu z dżinsami i kardiganem czy też z dresami, gdy idziesz poćwiczyć.


Znaczenie zegarka w męskiej stylizacji

Zegarek męski to ten rodzaj dodatku, który docenia każdy elegancki i ceniący swój styl mężczyzna. Dla wielu Panów zegarek jest wręcz niezbędnym elementem codziennej stylizacji, bez względu na jej charakter. Jak więc dobierać zegarki do różnych typów ubioru i okazji?

Styliści radzą, by zawczasu ustalić prawidłową rękę – oczywiście do zakładania zegarka. Chociaż przyjęło się sądzić, że należy go nosić tylko na lewym nadgarstku, to kwestia ta wygląda nieco inaczej. Otóż prawidłowo ubiera się zegarek na rękę, która nie jest dominująca. Zatem osoby leworęczne powinny nosić go na prawym nadgarstku!

Również z masywnością zegarka męskiego nie warto przesadzać. Tu z kolei sprawdza się prosta zasada, by brzegi koperty nie wystawały poza obrys samego nadgarstka. W ten sposób zarówno mężczyźni o drobniejszej budowie, jak i ci wysocy i mocno zbudowani mogą dobrać optymalny rozmiar zegarka, który będzie prezentować się zawsze odpowiednio.

O zasadach dobierania zegarka do garnitury można napisać odrębny artykuł, zatem skupimy się jedynie na najważniejszych kwestiach łączenia czasomierzy ze stylizacjami. W biznesowym outficie klasyczny, elegancki zegarek będzie elementem wręcz obowiązkowym. Może być zarówno na pasku (najlepiej czarnym), jak i bransolecie – ważne, by zachował klasyczne ramy.

W bardziej casualowych i sportowych stylizacjach kieruj się wyczuciem. W takich bowiem wypadkach nie jesteś aż tak zobligowany do zachowania konkretnych standardów.

I like it! (0)
You have to be logged in to like this post. Log in

Comments

No comments

Nick visible to other users
We'll never share your email with anyone else.

See popular articles