Zegarki damskie Citizen

Poznaj naszą kolekcję zegarków Citizen i odkryj japońską jakość, która idzie w parze z ponad 100-letnim doświadczeniem. W naszym sklepie znajdziesz klasyczne czasomierze Citizen, a także urządzenia wyposażone w wyjątkowe technologie producenta, takie jak Eco Drive, Satellite Wave czy Radio Cotrolled. Poznaj historię japońskiego koncernu i sprawdź ofertę zegarków Citizen sklepu West Watches!

X

Filtruj według

Cena

Cena

  • 317,00 zł - 1 745,00 zł

Płeć

Płeć

Mechanizm

Mechanizm

Funkcje

Funkcje

Szkiełko

Szkiełko

Wodoszczelność

Wodoszczelność

Kolor tarczy

Kolor tarczy

Rodzaj paska

Rodzaj paska

Kolor paska

Kolor paska

Materiał koperty

Materiał koperty

Kolor koperty

Kolor koperty

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje

Styl

Styl

Historia marki Citizen – jak to wszystko się zaczęło?

Początki marki Citizen sięgają 1918 r. Wtedy w Japonii powstał ośrodek badań nad zegarkami zwany Shokosha Watch Research Intitute. Założył go jubiler Kamekichi Yamazaki. Jego celem było stworzenie japońskiego zegarka, który będzie oferował wysoką jakość za niewielkie pieniądze. Twórca postrzegał swoje działania jako przejaw patriotyzmu, ponieważ w latach 20. XX wieku w Japonii najwięcej było zegarków amerykańskich i szwajcarskich, ale brakowało tych od rodzimych producentów.

Sama nazwa Citizen została wymyślona przez burmistrza Tokio, Shinpeia Goto. Zegarki Citizen były urzeczywistnieniem jego wizji i marzenia, aby każdy obywatel Japonii mógł sobie pozwolić na własny i niedrogi zegarek kieszonkowy wysokiej jakości.

Pierwszym mieszkańcem Kraju Kwitnącej Wiśni, który otrzymał własny zegarek Citizen, był cesarz Yoshihito.

Kiedy zegarki Citizen stały się naprawdę znane?

Zegarki Citizen na światowych rynkach stały się popularne tak naprawdę w latach 30. XX wieku. W 1930 r. powstała firma Citizen Watch Company Ltd., założona przez japońskich oraz szwajcarskich wynalazców, która wkrótce przejęła Shokosha Watch Research Intitute.

Bardzo szybko wykupiła także fabrykę części do zegarków założoną w 1912 r. w Yokohamie przez szwajcarskiego zegarmistrza Rodolphe Shmidta. To on w 1918 zarejestrował w Szwajcarii Citizen jako nazwę handlową dla zegarków sprzedawanych w Japonii.

Jakie technologie znajdziesz w zegarkach Citizen?

Zegarki Citizen to połączenie pasji, precyzji i tradycji, ale także nowoczesnej technologii. Wiele z nich jest wyposażone w nowoczesne technologie, które wspierają dokładny pomiar czasu i wydłużają maksymalny okres pracy urządzenia. Jakie rozwiązania znajdziesz w zegarkach japońskiego producenta?

Atomowy pomiar czasu

Wybrane zegarki Citizen jako pierwsze modele na świecie były synchronizowane z zegarami atomowymi. W praktyce oznaczało to, że zegarek odmierza upływ czasu z dokładnością do 1 sekundy w stosunku do międzynarodowych zegarów atomowych i będzie to robił przez… 100 tysięcy lat.

Rozwinięciem tej technologii jest Radio Controlled, czyli automatyczne dostrajanie czasu do wybranych stref czasowych. Pierwszymi zegarkami Citizen z tą technologią były modele linii Skyhawk A-T. Urządzenia automatycznie synchronizowały się z czasem w Japonii, Północnej Ameryce i Europie. Wraz z czasem kalibracji ulegał także:

dzień tygodnia;

data;

czas letni lub zimowy.

Z kolei model Perpetual Chrono A-T synchronizuje się z zegarem atomowym w Niemczech lub Kolorado, w zależności od siły sygnału i lokalizacji.

Zegarki Noblia

W latach 1986–1997 Citizen oferował linię zegarków Noblia. Pierwszym modelem był Zen Noblia Ultra Slim. To luksusowy segment czasomierzy, który łączył klasyczne rozwiązania i design z nowoczesnym mechanizmem kwarcowym. Ostatnią partią zegarków Noblia były modele z kopertą wykonaną z ceramiki zaprezentowane w 1997 r.

Rozwinięciem tej technologii jest mechanizm zastosowany w serii zegarków Citizen Chronomaster. Nieoficjalnie są one uważane za najdokładniejsze czasomierze, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane. Oferują pomiar czasu z dokładnością do 5 sekund w skali roku. Te modele można kupić jedynie na japońskim rynku, ale niektóre sklepy mają możliwość sprowadzenia ich na zamówienie.

Zamknięcie typu DCP

Charakterystycznym elementem, który pojawia się w wielu modelach marki Citizen, jest zamknięcie typu DCP. To specjalna klamra, która pozwala na wygodne zamykanie i otwieranie metalowej bransolety przy użyciu zamontowanego przycisku.

Co ciekawe, znajdziesz ją nie tylko w metalowych bransoletach, ale także przy paskach skórzanych. W tym przypadku po zapięciu klamra DCP wygląda jak klasyczne zamknięcie z metalowym pinem i dziurką w skórzanym materiale.

Profesjonalne zegarki Citizen dla nurków

Japońska precyzja i opatentowana technologia sprawdziły się także, kiedy producent zegarków poszukiwał kompleksowego rozwiązania dla nurków. Pierwszym modelem był w pełni wodoodporny Parawater. Jego następcy to Promaster Marine (1982) oraz 1300 m Professional Diver’s Watch (również 1982). Ten ostatni model w dniu premiery był zegarkiem najbardziej odpornym na zmiany ciśnienia, jaki został wyprodukowany.

To jednak był dopiero początek przygody Citizena z nurkowaniem. Sztandarowym produktem okazał się zegarek Fugu, który trafił na rynek w 1989 r. Został nazwany tak samo, jak śmiertelnie trująca ryba z rodziny rozdymkowatych. Zmieniono powierzchnię bezela na bardziej chropowatą tak, aby zapewnić precyzyjne użytkowanie w wilgotnych warunkach.

Wszystkie modele Fugu są zgodne z certyfikatem ISO 6425. Oznacza to podwyższoną odporność na:

wodę;

wstrząsy i fale magnetyczne;

wahania ciśnienia;

szok termiczny.

Solarne zegarki Citizen Eco-Drive

Firma Citizen jest także jedną z pierwszych, która wprowadziła na rynek czasomierze z wbudowanym panelem fotowoltaicznym ukrytym pod tarczą. Dzięki możliwości konwertowania fotonów znajdujących się w wiązkach promieni słonecznych na energię elektryczną serie Eco-Drive same ładują baterię podczas ekspozycji na światło.

Ciekawostką jest technologia Eco-Drive Thermo, która wykorzystuje do ładowania akumulatora energię cieplną pochodzącą z nadgarstka użytkownika.

Warto podkreślić, że wszystkie mechanizmy Eco-Drive są produkowane wyłącznie w Japonii, nawet jeżeli inne części zegarka, jak koperta czy bezel, są innej produkcji.

Wyjątkowym modelem solarnym jest Eco-Drive One. Jego grubość wynosi zaledwie 2,98 mm. To najcieńszy zegarek na świecie!

Odkryj zegarki Citizen do noszenia na co dzień

Obok eleganckich modeli, które podkreślają charakter noszącego, japoński producent wypuścił na rynek także serie promujące bardziej nowoczesny, aktualny styl.

Te zegarki męskie i damskie spotkasz je pod nazwami np. Independent Watches, Secret Watches czy Lighthouse Watches, w zależności od docelowego rynku.

Wysoka jakość i przystępna cena zegarków Citizen

Pomimo wysokiej jakości wykonania i zastosowania wielu nowoczesnych technologii, z których wiele zostało dopracowanych do perfekcji, cena zegarków Citizen utrzymuje się na przystępnym poziomie.

Choć nie są to czasomierze tak luksusowe, jak Breitling, Omega czy Tag Heuer, modele Citizen wykonane są z wysoką dbałością o detale. Sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i w wyjątkowych okolicznościach. Zgodnie z credo firmy – Better Starts Now.

Odkryj ofertę marki Citizen sklepu z zegarkami West Watches już dziś!