Co musisz wiedzieć o czyszczeniu zegarka?

Zegarek jest dziś niezbędnym dodatkiem, bez którego ciężko funkcjonować na co dzień. Służy nie tylko do odmierzania czasu, ale również coraz częściej jest modnym przedmiotem pasującym do stroju. Dobrej jakości zegarek damski czy zegarek męski to inwestycja na lata. Nie ma znaczenia czy zegarek założysz na specjalne okazje, czy jest przeznaczony do codziennego użytkowania. Coraz częściej kupujemy zegarek na prezent. Jednak, aby jak najdłużej spełniał swoją funkcję, należy odpowiednio o niego zadbać. Poznaj zasady odpowiedniego czyszczenia zegarków.

Czyszczenie bransolety zegarka

Zarówno zegarek damski, często mają ozdobną i efektowną bransoletę. Jest to element, na którym bardzo często zbiera się brud i kurz. Koniecznie zwróć uwagę na przestrzenie między ogniwami – to nam najczęściej osadzają się zanieczyszczenia.

Sposób, w jaki należy prawidłowo czyścić bransoletę zegarka zależy od materiału, z jakiego jest ona wykonana.

  • Stal – aby wyczyścić bransoletę z tego materiału, najlepiej wybrać mydło w płynie. Jeśli chodzi o poważne zabrudzenia to sprawdzi się specjalna pasta polerska i miękka szczoteczka – to ważne, aby nie doszło do zarysowania delikatnej powierzchni, która nie zarysuje elementów zegarka, ale dostanie się do każdej szczeliny. Nie powinieneś zabierać się do samodzielnego czyszczenia bransolet powlekanych innymi specyfikami niż zwykłe mydło z wodą. Niestety niewprawne zabiegi pielęgnacyjne często kończą się uszkodzeniami i dlatego warto udać się do specjalisty.
  • Złoto – do czyszczenia złotej bransolety można użyć miękkiej ściereczki z mikrofibry i specjalnego roztworu:  woda, soda oczyszczona i mydło. Jeżeli nie masz takiej w domu to doskonale sprawdzi się w tym przypadku ściereczka jubilerska przeznaczona specjalnie do czyszczenia biżuterii.
  • Srebro – jeśli masz srebrną bransoletę musisz zachować dużo ostrożności. Jeśli źle dobierzesz pastę to dojdzie do dużych szkód na powłoce i zostanie zniszczone. Dobrze, żebyś srebrną bransoletę przetarł ścierką posypana popiołem i pozostałości usunął. Jednakże najlepsza jest ściereczka jubilerska. 

Zawsze lepiej oddać zegarek do specjalisty.Środki pielęgnacyjne do zegarków kupisz też w WEST WATCHES.

Czyszczenie paska zegarka

Najczęściej paski zegarków są wykonane ze skóry naturalnej. Musisz ją chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Uważaj na nadmierną wilgoć, nasłonecznienie, wysokie  i niskie temperatury. Systematyczne czyszczenie paska Twojego zegarka sprawi, że unikniesz powstawania trudnych do usunięcia zanieczyszczeń.

Od czasu do czasu przetrzyj pasek miękką ściereczką z mikrofibry. Poświęć regularnie odrobinę czasu, a Twój zegarek będzie Ci wdzięczny. Wystarczy tak niewiele, aby skórzany pasek prezentował się pięknie przez długie lata.

Czyszczenie zegarka – najważniejsze zasady pielęgnacji

Przestrzegaj tych rad, a Twój zegarek damski czy męski będzie piękną ozdobą nadgarstka. Te proste rzeczy to czynności to elementarz zabiegów pielęgnacyjnych koniecznych do utrzymania zegarka w dobrej kondycji:

  • Czyszczenie zegarka należy planować systematycznie minimum raz w miesiącu, znajdź czas i zapisz w kalendarzu. Pamiętaj, abyś nie pominął żadnego czyszczenia. Regularność to klucz.
  • Zanim weźmiesz się do czyszczenia bransolety zegarka koniecznie sprawdź, z jakiego materiału jest wykonana. Od tego zależy sposób czyszczenia – dobierz odpowiedni, abyś nie uszkodził delikatnej powłoki bransolety. 
  • Koperta zegarka – nigdy nie używaj chemicznych detergentów i czyść ją tylko z wierzchu, nigdy od spodu, żeby nie podrażniał Twojej skóry.
  • Pasek skórzany zegarka to wrażliwy element dodatku – musisz koniecznie unikać wilgoci, ekspozycji na słońce, wysokich i niskich temperatur. Pamiętaj, aby raz w miesiącu przetrzeć pasek wykonany z naturalnej skóry z każdej ze stron. Wykorzystaj w tym celu miękką ściereczkę wykonaną z delikatnej mikrofibry.  
Podoba mi się! (0)
Musisz być zalogowany aby polubić post. Zaloguj się

Komentarze

Brak Komentarzy

Nazwa widoczna dla innych użytkowników
We'll never share your email with anyone else.

Zobacz Popularne artykuły