Rozmiar zegarka – jak dobrać odpowiedni dla siebie?

Zegarek naręczny to nie tylko praktyczne urządzenie do odmierzania upływającego czasu, ale także gadżet, który dobrze dobrany może być wyznacznikiem indywidualnego stylu. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Taki zegarek musi się dobrze prezentować na nadgarstku i tutaj powstaje zasadnicze pytanie – jak dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar? O tym dowiesz się z tego artykułu. 

Rozmiar zegarka ma znaczenie – dlaczego?

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego zegarka, musisz pamiętać, że jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich dłoni. W związku z tym, gdy kupujesz zegarek, musisz wiedzieć, jak wybrać odpowiedni na Twój nadgarstek. Chociaż nie ma ustalonych zasad ani obliczeń dotyczących idealnego rozmiaru lub kształtu, istnieją wskazówki, których możesz przestrzegać, aby upewnić się, że otrzymasz idealnie wymiarowy i proporcjonalny gadżet.

Przede wszystkim zegarek naręczny powinien wygodnie spoczywać na nadgarstku. Musi być przy tym na tyle ciasny, aby nie przesuwał się, ale na tyle luźny, aby nie wbijał się boleśnie w Twoją skórę. Tylko wtedy czasomierz będzie się komfortowo nosiło, a zerkanie na niego, aby sprawdzić aktualną godzinę będzie naprawdę przyjemnym momentem. 

Następnie należy wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak całkowity rozmiar obudowy, szerokość paska i sam design. To wszystko może wydawać się nieco skomplikowane, ale znalezienie idealnego zegarka na Twój rozmiar nadgarstka jest łatwiejsze niż myślisz. Sprawdź ofertę zegarków w WEST WATCHES.  

Rozmiar nadgarstka to podstawowa zmienna

Jak dobrać właściwy rozmiar zegarka? W tym celu musisz odpowiedzieć na podstawowe pytanie – jaki jest rozmiar mojego nadgarstka? Pamiętaj, że to, czy Twój nadgarstek jest cienki, smukły, średni gabarytowo czy gruby, ma wpływ na to, które zegarki będą na Tobie wyglądać najlepiej i co może nawet ważniejsze – będą najwygodniejsze w noszeniu. W związku z tym rozszyfrowanie, do której z tych kategorii nadgarstków należysz, jest integralną częścią procesu wyboru odpowiedniego zegarka na rękę.

Warto dodać, że znajomość tego rozmiaru będzie również niezwykle pomocna, jeśli lubisz robić zakupy online, albo szykujesz dla kogoś zegarek na prezent. Będziesz wtedy w stanie kupić dany model, który będzie pasował bez przymierzania. Może to również pomóc zawęzić wybór projektów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zegarek męski czy damski, warto zapamiętać pewną prostą regułę. Jeśli masz cienki nadgarstek, możesz wybrać elegancki model w stylu wieczorowym. Natomiast jeśli masz nadgarstek grubszy, strzałem w dziesiątkę może być zegarek o charakterze sportowym. 

Sam pomiar grubości nadgarstka nie jest niczym odkrywczym i tym bardziej trudnym. Wystarczy owinąć miarkę wokół miejsca na ręce, gdzie zazwyczaj nosisz swoje zegarki. Przyjmuje się, że nadgarstek o obwodzie do 16 cm jest bardzo cienki, taki pomiędzy 16 a 17 cm to smukły nadgarstek, między 17 cm a 18 cm to nadgarstek średni, a  wszystkie pomiary powyżej ostatniej wartości wskazują na nadgarstek gruby. 

Zakup zegarka we właściwym rozmiarze

Skoro znasz już rozmiar swojego nadgarstka, możesz decydować się na zakupy. Poza tą podstawową zmienną warto jeszcze zwrócić uwagę na... swoją figurę. Tak, jeśli dla przykładu należysz do szczupłych osób – warto decydować się na zegarki mniej masywne, a odwrotnie model dla osób o masywniejszej posturze, nie powinien się charakteryzować przesadnie małą tarczą (kopertą).

Rozmiar zegarka ma spore znaczenie. Dobrze dobrany model to powód do dumy i jednocześnie wygoda w noszeniu. Najbezpieczniej taki zegarek przymierzyć przed zakupem i zobaczyć jak w rzeczywistości będzie pasował na nadgarstku. Jeżeli chodzi o zegarek na prezent – możesz w jakiś pomysłowy sposób pobrać rozmiar nadgarstka od przyszłego szczęśliwego właściciela. To będzie jednak może wymagać trochę więcej kreatywności.

Podoba mi się! (0)
Musisz być zalogowany aby polubić post. Zaloguj się

Komentarze

Brak Komentarzy

Nazwa widoczna dla innych użytkowników
We'll never share your email with anyone else.

Zobacz Popularne artykuły