Wszystko, co musisz wiedzieć o mechanizmie in-house. Oto nasze vademecum wiedzy!

Posiadanie prestiżowego czasomierza z mechanizmem in-house stanowi marzenie dla naprawdę wielu pasjonatów sztuki zegarmistrzowskiej. Temat tego typu wnętrza jednak od zawsze elektryzuje osoby zafascynowane modnymi akcesoriami stylistycznymi. Kiedy można powiedzieć, że zegarek został wyposażony w mechanizm in-house? Jakie warunki musi spełniać czasomierz, żeby należeć do tak unikalnego grona? Poznaj odpowiedź na kilka najważniejszych pytań. Razem ze sklepem WestWatches staniesz się niepodważalnym ekspertem branży. Oto mechanizm in-house w pigułce!

Zegarek męski klasyczny z mechanizmem in-house jest niezwykle ceniony. Dlaczego?

Na samym początku warto podkreślić, dlaczego tytułowe mechanizmy in-house cieszą się tak dużą renomą wśród hobbystów i pasjonatów sztuki zegarmistrzowskiej. Po pierwsze dlatego, że zegarek męski klasyczny z takim mechanizmem jest efektem czasochłonnych i przede wszystkim kosztownych działań doświadczonych specjalistów. Stworzenie niezawodnego czasomierza in-house stanowi niezwykle trudne zadanie. Włożony wysiłek musi się zwrócić w cenie zegarka, jednak nie można zapominać, że gigantyczna kwota za takie akcesoria stylizacyjne może odstraszać. Drugim powodem jest już wyłącznie prestiż. Przedsiębiorstwa tworzące mechanizmy in-house szczycą się mianem manufaktur, a produkty z takich miejsc cieszą się największym pożądaniem u hobbystów.

Mechanizm in-house wymaga spełnienia określonych standardów produkcyjnych. Oto one

No dobrze, ale czym w ogóle jest mechanizm in-house i jakie dokładnie wymagania musi spełniać czasomierz, aby należał do tego prestiżowego grona. Określenie to oznacza nic innego, jak kaliber zegarka wykonany w całości pod dachem jednej manufaktury. W praktyce oznacza to, że in-house powinien od wstępnego projektu aż do wprowadzenia do seryjnej produkcji przebywać w rękach wyłącznie jednego przedsiębiorstwa. Produkcja mechanizmu in-house musi być wykonana przy zastosowaniu własnych materiałów i mocy przerobowych, a przeważnie finalny efekt pracy wielu doświadczonych specjalistów jest zupełnie niedostępny dla innych, zewnętrznych marek. Jako dobry przykład zegarków in-house można podać genewską manufakturę Patek Philippe czy nawet dziesiątki innych, prestiżowych marek. Głównie wywodzących się ze Szwajcarii.

Podoba mi się! (0)
Musisz być zalogowany aby polubić post. Zaloguj się

Komentarze

Brak Komentarzy

Nazwa widoczna dla innych użytkowników
We'll never share your email with anyone else.

Zobacz Popularne artykuły