Jak nosić zegarek? Porady dla kobiet i mężczyzn

Zegarek już od dawna przestał być traktowany jako niezbędny gadżet, na którym można jedynie sprawdzać godzinę. W obecnych najważniejsze jest również, to, że zarówno zegarek męski, jak i damski to szczególny element biżuterii, który nierzadko świadczy o klasie i stylu osoby. Sprawdza się on w formalnych sytuacjach, a także w codziennych stylizacjach noszonych w zaciszu domowym. Jak nosić zegarek, by zawsze prezentował się dobrze i nadał się na wiele okazji?

Najważniejsze zasady noszenia zegarków dla mężczyzn

Zarówno w sytuacji formalnej, jak i nieformalnej można mieć na względzie przyjętą zasadę, że zegarek nosi się na lewym nadgarstku. Od tej normy jednak jest kilka wyjątków, więc osoby leworęczne, dla których najważniejszych aspektem jest wygoda, mogą rozważyć zakup takiego zegarka, który będzie posiadał koronkę umieszczoną po lewej stronie tarczy. Opcja ta dotyczy wszystkich osób, które z pewnych względów wolą nosić czasomierz na prawej ręce – warto jednak pamiętać o tym, żeby dobrać odpowiednio skonstruowany model zegarka.

Wybierając zegarek na prezent, należy pamiętać o tym, że zegarek męski powinien być dopasowany do sposobu życia każdego mężczyzny – dotyczy to zarówno preferowanego stroju, jak i spędzania czasu wolnego czy nawet formy aktywności fizycznej. Dlatego, jeśli obdarowywana przez Ciebie osoba woli bardziej eleganckie ubrania, warto zdecydować się na klasyczne modele zegarków, które w znacząco sposób podkreślą szyk.

Z kolei dla miłośnika aktywnego trybu życia lepszym pomysłem będzie markowy zegarek sportowy. Bardzo zaawansowane modele mają niezliczoną ilość przydatnych funkcji, takich jak na przykład pomiar ciśnienia lub kompas, które są szczególnie istotne zwłaszcza podczas regularnej aktywności fizycznej.

Najważniejsze zasady noszenia zegarków dla kobiet 

Kobiety, które cenią sobie elegancki styl i szyk, powinny szukać takiego zegarka, który będzie jednakowo wygodny i o klasycznym designie. Wbrew pozorom obecnie bardzo łatwo znaleźć przepiękny zegarek damski, a topowi producenci prześcigają się w wypuszczaniu coraz to delikatniejszych, subtelniejszych i zjawiskowych czasomierzy. Niektóre z nich dekorowane są nie tylko złotem, ale też drogocennymi kamieniami!

Dlatego też warto rozważyć zakup zegarka na tradycyjnym skórzanym pasku w uniwersalnej kolorystyce, która sprawdzi się szczególnie przy złotej lub srebrnej kopercie, która ma za zadanie dodać atrakcyjności w sytuacjach oficjalnych. Skórzane paski są może mniej efektowne niż bransoletki z metali szlachetnych, jednak mogą być wygodniejsze w codziennym użytkowaniu dzięki swojej mniejszej wadze.

Warto jednak pamiętać, że większość kobiet traktuje zegarek jako element biżuterii. Podobnie jak w przypadku mężczyzn, należy zdecydować się na zakup takiego zegarka na prezent, który będzie pasował do kobiety i jej stylu życia. Szczególnie warto zwrócić uwagę na aspekt kolorystyczny, który będzie pasował do reszty biżuterii. Najlepszym wyborem może być zatem złoty zegarek ze zdobionymi krawędziami lub jeśli dana kobieta preferuje kolor srebrny, można się zdecydować na zakup srebrnego zegarka z delikatnymi akcentami.

Należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby taki zegarek dobrze prezentował się w każdej sytuacji. Zegarek powinien również być dopasowany do sylwetki i budowy ciała danej osoby. Dla niskich i drobnych ludzi warto wybrać zegarek z tarczą o rozmiarze od dwudziestu czterech do dwudziestu ośmiu milimetrów. Dla wyższych osób można zdecydować się na zegarek o średnicy powyżej trzydziestu dwóch milimetrów. 

Najlepsze zegarki na prezent 

Jeśli chodzi o najlepszy zegarek na prezent, decydując się na zakup, musisz pamiętać o tym, że jest to wyjątkowy produkt, który dobrze wykorzystywany może z powodzeniem przetrwać wiele lat, a nawet być podarowany następnym pokoleniom. Dlatego warto zdecydować się na modele od najlepszych producentów, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że Twój podarunek nie zniszczy się lub nie przestanie działać po kilku miesiącach.

Luksusowy zegarek to świetny pomysł na prezent z okazji rocznicy, Bożego Narodzenia, ślubu, osiemnastki czy ukończenia szkoły. Sprawdzą się więc zarówno w przypadku osób młodszych, jak i starszych. Wszyscy z pewnością są w stanie docenić tak szczodry gest, jakim jest podarowanie zegarka na prezent.

I like it! (0)
You have to be logged in to like this post. Log in

Comments

No comments

Nick visible to other users
We'll never share your email with anyone else.

See popular articles