Jak łączyć biżuterię z zegarkiem naręcznym?

Zegarek to element garderoby, który może stanowić doskonały dodatek do stroju. Dobrze dobrany czasomierz może również tworzyć świetne połączenie z biżuterią taką jak bransoletki czy pierścionki. Sprawdź, jak łączyć ze sobą te dodatki tak, aby tworzyły spójną całość.

Zegarek jako dopełnienie każdego stroju 

Komponując stylizację, równie elegancką, formalną czy na co dzień, dużą uwagę zwracaj na dodatki. Od ich odpowiedniego doboru w dużej mierze zależy to, jak finalnie będzie prezentował się wybrany przez Ciebie outfit.

Dobre dopasowanie

Zegarek przez wiele osób traktowany jest również jako dodatek, który w wielu przypadkach zestawiany jest z innymi elementami biżuterii, takimi jak bransoletki, naszyjniki oraz pierścionki. Wiele kobiet posiada zegarek damski, który wyróżnia się dużą delikatnością i prostą formą – łącząc go z inną biżuterią, powinieneś wybrać taką, która go nie przyćmi. 

Reguła 3 dodatków 

Wiele osób uważa, że połączenie trzech dodatków w jednej stylizacji jest wystarczające. Jednak jeżeli biżuteria zostanie odpowiednio dopasowana, liczba ta nie powinna mieć tak dużego znaczenia. 

Połączenie zegarka z bransoletką – jak zrobić to stylowo? 

Zarówno zegarki męskie, jak i zegarki damskie są chętnie łączone z bransoletkami. Z czego wynika tak duża popularność tego zestawu? Czasomierz wraz z bransoletką świetnie pasuje do różnych stylizacji – jednakowo tych bardziej eleganckich czy formalnych, ale również takich, które chętnie wybierasz na co dzień. Decydując się na takie zestawienie powinieneś dobierać wygląd bransoletki do zegarka, a nie odwrotnie. Jej wybór ma duże znaczenie dla tego, jak będzie prezentować się cała stylizacja. Spój na przykład na model Bering Ceramic. To mały zegarek, którego elegancję podkreśli prosta, subtelna bransoletka.

Zegarki naręczne o większej tarczy czy pasku będą z kolei stanowić świetne połączenie z bardziej masywnymi bransoletkami, które możesz wykorzystywać w codziennych stylizacjach. Styl całego zestawu w dużej mierze zależy więc od tego, jaki rodzaj bransolety wybierzesz.

Zestaw zegarek i pierścionek 

Bransoletki to niejedyny rodzaj biżuterii, który świetnie prezentuje się w połączeniu z zegarkami. Jeśli zastanawiasz się, z czym połączyć zegarek na prezent dla kobiety, wybierz pierścionek. To zestawienie zawsze stanowi trafiony wybór. Najprościej jest połączyć gładkie pierścionki czy też obrączki – dzięki swojej prostocie stworzą wspaniały i stylowy zestaw z każdym zegarkiem, zarówno tym eleganckim, jak i casualowym. Więcej czasu będziesz musiał poświęcić, chcąc zestawić zegarek z pierścionkami, które są kolorowe lub mają nietypowe kształty. Aby takie połączenie było efektywne, warto dokładnie zastanowić się nad doborem biżuterii.

Dopasowanie kolorystyczne

Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na to, aby zegarek był dopasowany kolorystycznie do pierścionka. Spójne elementy tworzą przyjemną dla oka całość, jednocześnie wzajemnie podkreślając swój charakter. Wybierając się na przykład na eleganckie wyjście dobrym wyborem będzie połączenie złota i czerni. 

Zegarek biżuteryjny, czyli jaki? 

Do tego rodzaju czasomierzy możemy zaliczyć te modele, które wyróżnia bogate zdobienie, m.in. za pomocą kryształów czy ozdobnych pasków. To sprawia, że same w sobie tworzą świetny dodatek do stylizacji. Jednak nie powinieneś bać się łączenia ich z innymi elementami biżuterii, należy to jednak robić z wyczuciem. 

Mniej znaczy więcej

Mając zegarek biżuteryjny zestaw go z delikatnymi dodatkami, które wyróżnia minimalizm i subtelność. W takim przypadku to zegarek jest najważniejszym elementem, pozostała biżuteria powinna stanowić jedynie jego delikatne podkreślenie. Zdecydowanie sprawdzi się tu zasada mniej znaczy więcej – zegarki biżuteryjne możesz dowolnie zestawiać z naszyjnikami, pierścionkami czy bransoletkami, robiąc to tak, aby w efekcie powstała spójna, estetyczna kompozycja, podkreślająca piękno całej stylizacji. 

Podoba mi się! (0)
Musisz być zalogowany aby polubić post. Zaloguj się

Komentarze

Brak Komentarzy

Nazwa widoczna dla innych użytkowników
We'll never share your email with anyone else.

Zobacz Popularne artykuły