Prostokątny kształt koperty znów modny!

Koperta zegarka pełni niezwykle ważną funkcję – chroni jego mechanizm, a także cyferblat. Jednak oprócz tego, to właśnie od jej kształtu, koloru czy materiału, z jakiego jest wykonana, zależy wygląd całego zegarka. Najczęściej zegarki posiadają okrągłe kształty kopert, jednak wyróżnia się ich naprawdę wiele! W ostatnim czasie prawdziwym modowym hitem stały się  zegarki z kopertą w kształcie prostokąta. Są one niezwykle eleganckie i przywołują styl retro.

Rodzaje kopert zegarków

Jak już zostało wspomniane, rodzajów koper zegarków jest naprawdę wiele. Najbardziej rozpowszechnionym kształtem jest oczywiście koło. Okrągła koperta uważana jest za kształt klasyczny i można znaleźć ją we wszystkich segmentach – od zegarków luksusowych po sportowe. Wyróżnia się również koperty kwadratowe, bardzo popularne kiedyś i powracające do łask dzisiaj, zwłaszcza w modelach sportowych. Koperta owalna stosowana jest zazwyczaj w zegarkach klasycznych i delikatnych. Dobiera się do nich cieńsze paski i bransoletki. Koperty baryłki, a właściwie tonneau, były bardzo popularne w latach 70. XX wieku, ale i dzisiaj możemy znaleźć modele z taką właśnie kopertą. Wyróżnia się także koperty poduszki często stosowany w zegarkach luksusowych, ale też sportowych. Można wymienić również koperty awangardowe, carre, asymetryczne, carage oraz… koperty prostokątne.

Koperta prostokątna – elegancja w stylu retro

Zegarki z kopertą prostokątną znów są coraz modniejsze. Kojarzy się je przede wszystkim z Cartierem oraz ze stylem retro. Są one kojarzone z elegancją i klasyką stylu. Ale to nie wszystko. Wybierane są często ze względu na funkcjonalność i wygodę, bardzo dobrze dostosowują się do nadgarstka. Bardzo często zakłada się je na specjalne okazje, kojarzone są ze spotkaniami formalnymi. Pasują do garniturów, zarówno męskich jak i damskich oraz do eleganckich sukienek wieczorowych, ale też koktajlowych. Wyjątkową propozycją dla kobiet jest zegarek Tonneau Lady VE1CO1022 OD Versace. Koperta wykonana ze stali szlachetnej z szkiełkiem szafirowym z antyrefleksem  - model ten prezentuje się bardzo elegancko, nadając każdej stylizacji szlachetności. Zegarki o prostokątnym kształcie koperty nie są dedykowane wyłącznie kobietom. Często wybierane są także przez mężczyzn, a bardzo bogata ofertę takich zegarków proponuje Bulova. Ciekawymi propozycjami są modele  SUTTON AUTOMATIC 98A308 czy też SUTTON 96A268. Koperty tych modeli wykonane są ze stali szlachetnej. Pierwszy z nich posiada bransoletkę w kolorze srebrnym/złotym, drugi pasek skórzany.

Dla kogo zegarek z kopertą prostokątną?

Dla osób, które lubią się wyróżniać – jeżeli lubisz zwracać na siebie uwagę poprzez doskonale dobrane dodatki, to kwadratowa koperta będzie dla idealnym rozwiązaniem. Na pewno przyciągnie ona wzrok innych!

Dla lubiących styl formalny – koperta prostokątna kojarzy się ze stylem i klasyką. Dlatego świetnie sprawdzi się u osób, które na co dzień wybierają strój formalny.

Dla osób szukających odmiany – wiele osób nosi zegarki okrągłe. Wybierając modele o innym kształcie koperty, można nadać swoim stylizacjom świeżości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka z kopertą prostokątną?

Przede wszystkim warto wybierać oryginalne modele. To bardzo ważne, jeżeli zależy nam na możliwości wieloletniego używania zegarka, bez konieczności jego napraw. Dobrej jakości zegarki nie tracą z biegiem lat – wręcz przeciwnie – zyskują. Kolejną kwestią, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, to materiał, z jakiego koperta jest wykonana. Oczywiście na uwagę zasługuje złoto, ale też stal nierdzewna, spiek ceramiczny, tytan i brąz. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj paska. Chociaż zegarki z kopertą prostokątną pasują przede wszystkim do eleganckich strojów, można także znaleźć modele, które będą doskonałym dodatkiem do codziennej stylizacji. Podczas dokonywania wyboru zegarka, warto zatem zadać sobie pytanie, czy ma to być zegarek uniwersalny, czy wyłącznie na specjalne okazje.

Podoba mi się! (0)
Musisz być zalogowany aby polubić post. Zaloguj się

Komentarze

Brak Komentarzy

Nazwa widoczna dla innych użytkowników
We'll never share your email with anyone else.

Zobacz Popularne artykuły