Sklep WestWatches podpowiada. Zobacz, jak świadomie nosić swój ulubiony zegarek!

Współcześnie obowiązujące zasady noszenia czasomierzy dla wielu użytkowników takich dodatków stylizacyjnych okazują się być zupełnie niezrozumiałe. Standardy obowiązujące od setek lat śmiało można nazwać aktualnymi, jednak ich odpowiednie przedstawienie wyjaśni podstawowe kwestie, do których można zaliczyć chociażby dobór zegarka pod konkretną stylizację czy chociażby odwieczny spór: czy czasomierz może być założony na prawą rękę? Zapraszamy do lektury. Sklep internetowy WestWatches rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Zasady savoir vivre a noszenie zegarka. Na którą rękę powinno się zakładać czasomierz?

Prawdopodobnie słyszałeś już o złotej zasadzie noszenia czasomierza tylko na lewym nadgarstku. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna. Zegarek powinno zakładać zawsze na przeciwną rękę do tej wiodącej. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Prestiżowe akcesoria dla mężczyzn i klasyczne zegarki damskie z całą pewnością nie należą do najbardziej wytrzymałych komponentów. Ich regularne narażanie na uszkodzenia mechaniczne może mieć tragiczny w skutkach finał. Nosząc czasomierz na ręce, którą posługujesz się podczas pisania, operowania myszką komputerową, otwierania drzwi czy choćby dziesiątek innych, codziennych czynności, stwarzasz ogromne ryzyko występowania nie tylko rys na kopercie bądź szkle zabezpieczającym tarczę. Mowa tutaj również o poważniejszych awariach.

Klasyczne zegarki do sportowych outfitów? To może być bardzo kosztowne faux pas!

Absolutnie podstawową kwestią w przypadku świadomego noszenia zegarków będzie kupno tego typu akcesoriów stylizacyjnych pod konkretne zastosowanie. Warto zauważyć, że zupełnie innymi parametrami charakteryzuje się dodatek sportowy w porównaniu z prestiżowym czasomierzem, a do takiej grupy zaliczane są klasyczne zegarki damskie bądź ich męskie odpowiedniki. Założenie akcesoriów o formalnym charakterze do sportowych outfitów będzie ryzykownym posunięciem. I tak samo można powiedzieć o odwrotnej sytuacji: stricte sportowe dodatki zupełnie nie pasują do eleganckich outfitów. Często w tym przypadku spotykane są próby przełamania schematu, jednak zdecydowana większość światowych ekspertów zaleca kupno zegarka do konkretnych stylizacji. Idealnym przykładem na odejście od znanych nam norm jest Japonia, gdzie założenie sportowego zegarka do garnituru traktuje się jako czynność zupełnie normalną. Jak widać, kultura danego kraju bądź regionu silnie wpływa na standardy dobierania akcesoriów stylizacyjnych.

Podoba mi się! (0)
Musisz być zalogowany aby polubić post. Zaloguj się

Komentarze

Brak Komentarzy

Nazwa widoczna dla innych użytkowników
We'll never share your email with anyone else.

Zobacz Popularne artykuły